Sztachety plastikowe

Już tylko na amerykańskich filmach możemy zobaczyć posesje bez ogrodzenia, nawet nieruchomości w bezpośrednim sąsiedztwie ulic i chodników często nie mają tam żadnej, nawet symbolicznego płotku, czyli bariery, która da do zrozumienia, że na ten konkretny teren wkraczać nie należy. Być może wynika to z zakorzenionego w tamtejszym społeczeństwie poszanowania dla własności i z faktu, że prywatność wydaje się oczywista?

W Polsce oraz w większości państw europejskich taki stan rzeczy wydaje się nie do pomyślenia, co więcej ogrodzenia na tyle mocno zakorzenione są w naszej tradycji, że postrzegane są jako jeden z niezbędnych elementów dla zapewnienia odpowiedniej estetyki naszej posesji. Dom bez ogrodzenia wydaje się niepełną kompozycją, wygląda tak, jakby brakowało jej niezbędnego wykończenia, dlatego też nawet w sytuacjach, w których ogrodzenie nie wydaje się niezbędne stawiamy choć symboliczny murek lub płotek wokół podwórka, nadając jej wygląd skończonej i dopracowanej całości. Sztachety plastikowe sprawdzą się w tej roli jak żadne inne z dostępnych minimalistycznych rozwiązań. Jeśli ogrodzenie ma być symbolem nie potrzebujemy jakichś szczególnych zabezpieczeń i projektów a ogrodzenie plastikowe przy pomocy gotowych sztachetek postawimy w bardzo krótkim czasie a co najważniejsze, ogrodzenie takie posłuży nam przez długie lata. Ogrodzenia ze sztachetek można praktycznie dowolnie komponować, a dostępne wzory pozwalają na budowę mniej lub bardziej ażurowych czy transparentnych ogrodzeń. Decydując się na sztachetki plastikowe możemy też oczywiście wzmocnić funkcję ?forteczną? ogrodzeń, wymaga to wyboru odpowiednich sztachetek i paru udoskonaleń wzmacniających efekt.

baner-blogi5

Tags: ,

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS

One Response to “Sztachety plastikowe”

  1. Sztachety PVC « Delta pisze:

    kontroli osoby dorosłej na szosę. Biorąc pod uwagę to jak sporo ważnych powinności pełnią ogrodzenia powinniśmy wybrać takie, jakie będzie bezpieczne i mocne, tudzież niezależnie od tych plusów

Leave a Reply